فهرست بستن

امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت ( اُیکو) در حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی

در راستای سیاست‌ها و اهداف توسعه و تعالی نظام مدیریت دارایی فیزیکی در صنعت نفت، روز یکشنبه مورخ ۲۹/۰۴/۱۳۹۹ تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (OICO)   در حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی امضاء شد.

در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان شرکت اُیکو و مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی های فیزیکی صنعت نفت در شرکت اُیکو برگزار شد، آقای اسماعیل عبدلی رییس آموزش‌های تخصصی و مدیریت دانش شرکت اُیکو ضمن خیرمقدم به میهمانان، با ارائه خلاصه‌ای از تاریخچه تأسیس و فعالیت‌های شرکت اُیکو به  معرفی سوابق برگزاری دوره ها و کارگاه‌های آموزشی برگزار شده در حوزه مدیریت دارائی‌های فیزیکی توسط واحد آموزش‌های تخصصی و مدیریت دانش شرکت اُیکو پرداختند. در ادامه آقای مهندس سجاد کوثری مدیر خدمات فنی و مهندسی شرکت اُیکو نیز در خصوص سوابق و اقدامات شرکت در حوزه طراحی و استقرار سیستم مدیریت دارایی‌های فیزیکی و توسعه اولین نرم افزار ایرانی EAM (Enterprise Asset Management)  توسط این شرکت که در مراحل پایانی تکمیل و استقرار خود قرار دارد, توضیحاتی ارائه نمودند.

آقای دکتر سیامک برادران رییس مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت در ادامه جلسه توضیحاتی در مورد نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی ارائه نموده و به تشریع فعالیت‌ها و سوابق این مرکز در جهت برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی جهت مدیران ارشد و کارشناسان صنعت نفت پرداختند.

در ادامه این نشست آقای مهندس منوچهر طاهری مدیرعامل شرکت اُیکو، ضمن خیر مقدم به میهمانان، در خصوص فعالیت‌های مدیریت دارایی‌‌های فیزیکی و تفاوت‌های پیمان‌سپاری و برون‌سپاری واقعی و لزوم فراهم‌سازی محیطی برای استفاده از دانش تخصصی توسط پیمان‌کاران و بروز خلاقیت‌ها و بسترسازی جهت استقرار سیستم مدیریت دارایی‌های فیزیکی در صنعت نفت توضیحاتی ارائه داده و علاقمندی شرکت اُیکو جهت همکاری و مشارکت با سازمان‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند را در راستای ترویج این دانش بیان نمود.

در پایان این نشست تفاهم‌نامه همکاری در حوزه مدیریت دارایی‌های فیزیکی به امضای آقایان دکتر برادران رییس مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی صنعت نفت و مهندس طاهری مدیرعامل اُیکو رسید.

گفتنی است این تفاهم‌نامه همکاری در راستای استراتژی گسترش شبکه همکاری‌ها و ضرورت مشارکت سازمان‌های ذینفع در حوزه توسعه و تعالی نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی و با هدف همکاری طرفین در زمینه‌های آموزش و پژوهش، مشاوره و استفاده متقابل از توانمندی‌های علمی، فنی، منابع انسانی، اطلاعاتی، تخصصی و امکانات اجرایی در بازه زمانی پنج ساله منعقد گردید و طرفین تفاهم نامه با تشکیل کارگروه های تخصصی نسبت به اجرای مفاد آن اقدام خواهند نمود. قابل ذکر است که اجرای این تفاهم‌نامه می‌تواند گام موثری در حفظ، توسعه و مدیریت دارایی‌های فیزیکی تلقی گردد.

مطالب مرتبط