فهرست بستن

اولین نشست تخصصی دانشگاه صنعت نفت و اداره کل نظام مدیریت دارایی های فیزیکی وزارت نفت در سال ۱۴۰۱

روز دوشنبه مورخ ۲۲ فروردین ماه به میزبانی دانشگاه صنعت نفت در محل سالن جلسات مرکز تحقیقات دانشکده نفت تهران، نشست تخصصی با مدیرکل نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی وزارت نفت آقای مهندس بحرینی و هیات همراه برگزار گردید.
در ابتدای جلسه ریاست دانشگاه آقای دکتر سلحشور ضمن خیر مقدم به آقای مهندس بحرینی، توضیحات مختصری در مورد دانشگاه ارائه نموده و از این که ایشان به عنوان یکی از فارغ التحصیل دانشگاه صنعت نفت در چنین جایگاهی انجام وظیفه می نمایند؛ ابراز خرسندی نمودند. در ادامه جلسه آقای دکتر برادران رئیس مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی های فیزیکی دانشگاه صنعت نفت، به منظور ارائه توانمندی های مرکز و تبیین تجربیات صورت گرفته در صنعت نفت مطالب مبسوطی را در ارتباط با فعالیت های کلیدی و مهم و همچنین برنامه و سیاست آموزشی مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی های فیزیکی دانشگاه نفت ارائه دادند.
ایشان، در ابتدا به ارائه توضیحاتی درمورد تاریخچه شکل‌گیری نظام مدیریت دارایی فیزیکی در وزارت نفت و نقش دانشگاه صنعت نفت و همچنین فلسفه وجودی و تشکیل مرکز توسعه نظام مدیریت دارایی‌های فیزیکی دانشگاه صنعت نفت پرداختند. سپس در خصوص اهمیت مدیریت دارایی‌های فیزیکی و چالش‌های مربوط به آن، فعالیت های انجام شده در مرکز از جمله راه اندازی سایت و پایگاه دانش، نشریه پتروپم و سایر امکانات مرکز توضیحاتی ارائه نمودند. دکتر برادران در ادامه به معرفی نظام آموزشی طراحی شده در مرکز بر اساس نیازمندی های وزارت نفت و امکان ارایه خدمات گوناگون آموزشی مرکز از قبیل دوره ها و بسته های تخصصی و نیز در صورت نیاز وزارت نفت به ارایه آموزش های ختم به مدارک معتبری چون دیپلم IAM پرداختند.
آقای مهندس بحرینی ضمن تشکر از مجموعه فعالیت های شکل گرفته در مرکز، مواردی از جمله بحث مهم آموزش و فرهنگ‌سازی، آسیب شناسی را مطرح نموده و تاکید کردند که بهتر است اساتید و مدرسین مدیریت دارایی‌های فیزیکی دارای مدرک IAM باشند؛ از ایده مرکز مبنی بر ارایه آموزش هایی چون دیپلم IAM استقبال کردند. ایشان همچنین در مورد استفاده اداره کل و دانشگاه صنعت نفت از ظرفیت‌ انجمن مدیریت دارایی‌های فیزیکی و نگهداشت و همچنین انجمن خوردگی، پیشنهاداتی ارائه دادند. مبحث کلیدی مدیریت دانش و تخصص در صنعت نفت از جمله موارد اساسی مطرح در جلسه بود که برای بهبود آن راه کارهایی ارائه و پیشنهاد گردید.
در ادامه با نظر مثبت طرفین مقرر گردید که تفاهم نامه جدید و کامل‌تری بر اساس اهداف و سیاست های مشخص صنعت نفت و نیاز صنعت در حوزه مدیریت دارایی های فیزیکی مابین اداره کل و دانشگاه صنعت نفت منعقد گردد. آقای دکتر سلحشور پیشنهاد دادند تا کارگروهی تشکیل و موارد مشترک جهت تفاهم نامه جدید براساس سیاست ها و نقشه راه جدید شناسایی و مسئولیت‌ها به‌طور دقیق تبیین گردد.
پس از اتمام جلسه آقای مهندس بحرینی به همراه هیأتی از دانشکده نفت تهران بازدید بعمل آوردند و با خدمات دانشکده و فضاهای کاری مجموعه برای استفاده از ظرفیت موجود آشنا شدند.

مطالب مرتبط